PRZEDSTAWIENIE „SMOG W BAJKOWEJ KRAINIE”

„SMOG W BAJKOWEJ KRAINIE” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie w ramach kampanii prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: „MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG – PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”, w ramach której nasze przedszkole otrzymało 5 oczyszczaczy powietrza.

06 lutego 2020r. w naszym przedszkolu dzieci pod opieką  nauczycieli: Krystyny Maciaszczyk, Moniki Zwarzany, Anny Matusik oraz Magdaleny Stolarskiej przeniosły widzów w świat bajkowej krainy. Dzieci wcieliły się w postaci Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Eko- krasnoludków i innych zwierząt oraz roślin. Przedstawienie poruszało tematykę zanieczyszczonego powietrza, smogu, walki z niską emisją, zachowania prozdrowotne. Piękne stroje i dekoracje przygotowane przez rodziców i nauczycieli dodały atrakcyjności przedstawieniu.  Jednak najważniejszy w przedstawieniu był jego przekaz . Miał on uwrażliwić  dzieci i dorosłych na szkody spowodowane zanieczyszczeniem naszej planety. Rodzice po zakończonym przedstawieniu otrzymali ulotki edukacyjne na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza  na zdrowie człowieka. Ze spektaklu przygotowano relację filmową, która weźmie udział w konkursie na najlepsze przedstawienie w ramach kampanii.

Specjalnym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym dniu była Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Pani  Irena Wojtanowicz- Stadler, która podziękowała za przepiękne przedstawienie  i zwróciła uwagę na jego istotę.

Data utworzenia:2020-02-11
Data publikacji:2020-02-11