Akcja „Pola Nadziei”

25 października 2022

25 października nasze przedszkole odwiedziła pani Iwona Markiewicz- Pawelec, pracownik Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie. Przedszkolaki już po raz kolejny zaangażowały się w kampanię Pola Nadziei. Symbolem tej akcji są kwitnące żonkile.

Pierwsza część spotkania miała na celu przekazanie dzieciom z najstarszych grup ważnych informacji dotyczących wolontariatu. Dzieci obejrzały piękną bajkę terapeutyczną, która poruszała ważne kwestie dotyczące bezinteresownej przyjaźni, troski, choroby, śmierci, która jest niestety nieodłączną częścią życia. Pani Iwona tłumaczyła dzieciom, że w hospicjum każda osoba otoczona jest miłością a obecność wolontariuszy jest nieocenionym wsparciem dla chorych osób.
Następnie przedstawiciele grup: „Pszczółki”, „Jeżyki”, „Żabki” wspólnie z panią Iwoną oraz wychowawcami udali się na zewnątrz, gdzie na wcześniej przygotowanej grządce dzieci mogły zasadzić przekazane przez hospicjum cebulki żonkili. Sadzone jesienią żonkile, są jednymi z pierwszych kwiatów, które kwitną po okresie zimowym. Symbolizują odrodzenie i nadzieję na nowe życie. Ten piękny kwiat uświadamia nam, jak piękne, ale też kruche i ulotne jest życie. Kwitnące Pola Nadziei mają przypominać, że wśród nas są ludzie chorzy i cierpiący, ale dają również nadzieję wszystkim chorym. Pamiętajmy,że hospicjum to też ŻYCIE!

Data utworzenia:2022-10-25
Data publikacji:2022-10-25