Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w Przedszkolu Miejskim Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy
w Przedszkolu Miejskim Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

Drodzy Rodzice!
Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się problemu musimy podejść do tematu bardzo poważnie.
Podstawowe działanie po znalezieniu wszy u dziecka jest bezwzględne umycie głowy specjalnym preparatem zarówno dziecku jak i WSZYSTKIM domownikom.
Następnie przeprowadzamy czyszczenie całego domu a mianowicie: wszelkie ubranie, w którym było dziecko, także czapka,szalik,kurtka zostają zamknięte w szczelnym worku na min.48h. Pościel, ulubione pluszowe misie itp.również zamykamy w szczelnym worku - bo wszy poza żywicielem mogą przetrwać do 48h.
Dziecko zostawiamy w domu na ok 7 dni. Dlaczego? Ponieważ musimy założyć,że teraz my niestety jesteśmy nosicielami. Mimo,że znaleźliśmy jedną wszę u dziecka to druga mogła być już pozostawiona w czapce, może być na naszym ubraniu przeniesiona gdy np.przytulaliśmy się z dzieckiem podczas odbierania go z przedszkola a nie zdawaliśmy sobie nawet z tego sprawy. Dziecko i wszyscy domownicy przez te 7 dni muszą codziennie być wyczesywani a na koniec proponuję powtórzyć ponownie kurację na głowie.
Proszę pamiętać że larwy wylęgają się po 7 dniach od złożenia jaj i mimo skuteczności preparatów może (choć nie musi) jednej udać się przetrwać. Po wylęgnięciu dojrzewa i składa jaja po ok.14 dniach i nagle znajdujemy wsze lub gnidy po 3 tygodniach. Dlaczego?  Ponieważ sami źle przeprowadziliśmy cały proces leczenia i ponownie zaczynamy zarażać obarczając tym samym przedszkole, że znowu dziecko przyniosło do domu....
Dlatego serdeczna prośba do wszystkich o codzienne sprawdzanie głowy dziecku a także pozostałym domownikom i szybką reakcję. Wiem, że Państwo już działacie w tej sprawie, my również  :)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: