Jesteśmy WyRaźni na drodze

28 września 2018

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie edukacyjnym " WyRaźni na drodze" przygotowanym we współpracy z Fundacją "MARSZ ZEBRY".

Na zajęciach w grupach: "Motylki", "Jeżyki" oraz "Pszczółki" przeprowadzono cykl zajęć koncentrujących się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze.

Na pierwszych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu dzieci poznały podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulicę w miejscach oznakowanych.

Kolejne spotkanie dotyczyło pozytywnych  i negatywnych postaw oraz zachowań w ruchu drogowym.

Blok trzeci dotyczył doboru stroju oraz odblasków, aby być widocznym na drodze, szczególnie w pochmurne dni.

Dzieci wykonały również prace plastyczne: sygnalizatory świetlne oraz znaki drogowe, otrzymały również KOLOROWANKI oraz ODBLASKI.

Zachęcamy do pobrania informacji dla rodziców oraz kolorowanki dla dzieci.

Data utworzenia:2018-09-28
Data publikacji:2018-09-28